- Hoşgeldiniz

Türkiye Ticaret Rehberi

Sitemizde Toplam 1041 Firma, 44 Haber, 6 Ürün ve 5 İlan Bulunuyor.

Üye Olup Firmanızı Ekleyebilirsiniz

ÜYE OL GİRİŞ YAP

Dikkat Eksiklik Firmasi

Adres : -

Telefon : -

E-Posta : -

Dikkat Eksikliği Hakkında

Pek çok kişinin şikayet ettiğini duyduğumuz dikkat eksikliği, tıbbi olarak incelendiğinde bir hastalık olarak nitelenebiliyor. Ciddi bir boyutta olması durumunda, doktorlar tarafından teşhis edilip müdahale edilmesi gereken bir hastalık olabiliyor. Bunun için doktor kontrolünde dikkat eksikliğinin ne boyutta olduğunun incelenmesi gerekir diyebiliriz.

Neurofeedback

Sorulan sorular arasında neurofeedback nedir sorusunun olduğunu söyleyebiliriz. Kişinin kendi beyin aktivitesinden seçilen ve normalde algılanması mümkün olmayan parametlerin kişiye görünür hale gelmesini sağlayan, bilgisayar destekli bir eğitim yöntemidir. Bu geribildirim sayesinde, kişinin kendi beyin aktivitesini çok daha iyi görmesi mümkün kılınır. Geliştirilmiş olan bir teknoloji olarak yorumlamamız mümkündür. Ölçüm yapılması, egzersiz belirlemesi, durumun kontrolü gibi aşamaları kapsar.

Hiperaktive

Özellikle çocuklarda çok sık rastlanan bir hastalık olan hiperaktive, odaklanamama olarak tanımlanıyor. Kişinin sevdiği işlere odaklanamaması gibi bir problem ortaya çıkıyor. Dikkat eksikliği ve hiiperaktive bozukluğu olarak anılan bu hastalık DEHB olarak anılıyor. Çeşitleri ve tedavi yöntemleri bulunuyor. Hiperaktivite bozukluğu için doktor teşhisinin olması gerekiyor.

www.neurofeed.com.tr

 

20 Nis 2018

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
Firma Ekle